Producenci
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Dobór mocy grzejnika do wielkości łazienki

Grzejniki łazienkowe generalnie posiadają mniejsze rozmiary niż zwykłe kaloryfery. Tym samym ich moc również jest niższa. Dlatego podczas wybierania nowego modelu przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, żeby zwrócić uwagę na parametry podane przez producenta.

czytaj całość »
Promiennik podczerwieni w domu – czy jest opłacalnym rozwiązaniem?

Czym są promienniki podczerwieni? To urządzenia, których zasada działania bazuje na przekazywaniu ciepła za pomocą promieniowania ogrzewającego ludzi i przedmioty, znajdujących się w bezpośrednim zasięgu jego oddziaływania. Przewaga tego rozwiązania nad systemem kubaturowym polega na tym, że nie powoduje ono, iż nagrzewane jest całe pomieszczenie – promieniowanie działa bowiem tylko lokalnie.

czytaj całość »
Jak dobrać moc grzejnika elektrycznego do pomieszczenia?

Jeżeli chcemy zagwarantować wysoki komfort cieplny w naszym mieszkaniu, musimy w odpowiedni sposób dopasować moc grzejnika elektrycznego do danego pomieszczenia – kwestia ta uzależniona jest od szeregu czynników. Należy pamiętać o tym, że w nowym budownictwie, w którym stosuje się nowoczesne materiały termoizolacyjne, ogrzewanie powinno mieć niższą moc niż w obiektach starych.

czytaj całość »
Największe zalety kotłów elektrycznych

Kotły elektryczne centralnego ogrzewania posiadają szereg zalet. Przede wszystkim warto zaznaczyć, że ich koszty eksploatacji są nieduże. Sam zakup również nie należy do drogich w porównaniu do takich rozwiązań, jak ogrzewanie zasilane paliwem stałym, które wymaga zainwestowania nie tylko w kocioł, ale również stworzenia kotłowni.

czytaj całość »
Klimatyzacja w mieszkaniu czyli komfort w upalne dni

Podczas upalnych dni klimatyzator gwarantuje nam, że powietrze w naszym mieszkaniu będzie odpowiednio schłodzone. Dzięki temu zarówno polepszy się nasze samopoczucie, jak i wzrośnie nasza efektywność i będziemy mieć więcej energii.

czytaj całość »
Nagrzewnice olejowe – nowy sposób na ogrzewanie warsztatu

Nagrzewnice olejowe znakomicie sprawdzą się w każdym warsztacie. Warto również wiedzieć, że znajdują one ponadto zastosowanie w halach produkcyjnych, szklarniach, na terenach budowy, czy nawet w kościołach.  Należy pamiętać, że w pomieszczeniach gdzie przebywają osoby lub zwierzęta, nie należy korzystać z nagrzewnic z odprowadzaniem spalin.  Moc nagrzewnic wynosi od 10 kW do 220 kW.

czytaj całość »
Kominki elektryczne w stylowych obudowach – ekologiczne i efektowne

Kominki elektryczne cieszą się coraz większą popularnością. Mają one tę przewagę nad swoimi tradycyjnymi odpowiednikami, że nie szkodzą środowisku. Poza tym nie wymagają ciągłego dostarczania opału – wystarczy, że je odpowiednio zaprogramujemy, tzn. ustawimy temperaturę i czas działania.

czytaj całość »
Piec akumulacyjny, czyli eko rozwiązanie dla naszego środowiska

Wszystkim osobom, które pragną ogrzewać swój dom przy użyciu prądu, poleca się piece akumulacyjne. Do zalet takich urządzeń należy energooszczędność oraz ekologiczny charakter. Piece akumulacyjne ładują się wówczas, gdy obowiązuje druga – czyli tańsza – taryfa elektryczna. Ciepło emitują natomiast przez pozostałą część doby. Dzięki tej metodzie koszty za zużycie energii zmniejszają się nawet o 40%.

czytaj całość »
Czy klimatyzacja szkodzi zdrowiu?

Klimatyzacja staje się nieodłączną częścią większości dużych sklepów, biur i urzędów, coraz częściej pojawia się również w naszych domach.

czytaj całość »
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl