Producenci
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Największe zalety kotłów elektrycznych

Kotły elektryczne centralnego ogrzewania posiadają szereg zalet. Przede wszystkim warto zaznaczyć, że ich koszty eksploatacji są nieduże. Sam zakup również nie należy do drogich w porównaniu do takich rozwiązań, jak ogrzewanie zasilane paliwem stałym, które wymaga zainwestowania nie tylko w kocioł, ale również stworzenia kotłowni.

czytaj całość »
Klimatyzacja w mieszkaniu czyli komfort w upalne dni

Podczas upalnych dni klimatyzator gwarantuje nam, że powietrze w naszym mieszkaniu będzie odpowiednio schłodzone. Dzięki temu zarówno polepszy się nasze samopoczucie, jak i wzrośnie nasza efektywność i będziemy mieć więcej energii.

czytaj całość »
Nagrzewnice olejowe – nowy sposób na ogrzewanie warsztatu

Nagrzewnice olejowe znakomicie sprawdzą się w każdym warsztacie. Warto również wiedzieć, że znajdują one ponadto zastosowanie w halach produkcyjnych, szklarniach, na terenach budowy, czy nawet w kościołach.  Należy pamiętać, że w pomieszczeniach gdzie przebywają osoby lub zwierzęta, nie należy korzystać z nagrzewnic z odprowadzaniem spalin.  Moc nagrzewnic wynosi od 10 kW do 220 kW.

czytaj całość »
Kominki elektryczne w stylowych obudowach – ekologiczne i efektowne

Kominki elektryczne cieszą się coraz większą popularnością. Mają one tę przewagę nad swoimi tradycyjnymi odpowiednikami, że nie szkodzą środowisku. Poza tym nie wymagają ciągłego dostarczania opału – wystarczy, że je odpowiednio zaprogramujemy, tzn. ustawimy temperaturę i czas działania.

czytaj całość »
Piec akumulacyjny, czyli eko rozwiązanie dla naszego środowiska

Wszystkim osobom, które pragną ogrzewać swój dom przy użyciu prądu, poleca się piece akumulacyjne. Do zalet takich urządzeń należy energooszczędność oraz ekologiczny charakter. Piece akumulacyjne ładują się wówczas, gdy obowiązuje druga – czyli tańsza – taryfa elektryczna. Ciepło emitują natomiast przez pozostałą część doby. Dzięki tej metodzie koszty za zużycie energii zmniejszają się nawet o 40%.

czytaj całość »
Kocioł elektryczny dla Twojego domu

Kocioł służy nam do ogrzewania przeważnie wody jako źródła ciepła, która zasila system centralnego ogrzewania lub jest wykorzystywana jako woda użytkowa. Główną różnicę pomiędzy piecem a kotłem stanowi fakt, iż ten pierwszy bezpośrednio ogrzewa miejsce znajdujące się w jego najbliższym otoczeniu, natomiast ten drugi wykorzystuje w tym celu odpowiednik nośnik ciepła (na przykład wodę), który dystrybuuje ciepło dalej.

czytaj całość »
Wilgotność powietrza w pomieszczeniu i jej wpływ na nasze zdrowie

Wilgotność powietrza panująca w pomieszczeniu ma duże znaczenie z punktu widzenia naszego zdrowia. Generalnie ani zbyt niski jej poziom, ani zbyt wysoki, nie jest korzystny dla organizmu człowieka, przy czym obie te skrajności powodują inne niekorzystne efekty. Wilgotność ma wpływ na naszą odporność oraz ogólne samopoczucie, a także oddziałuje na układ oddechowy, krążenia oraz pokarmowy.

czytaj całość »
Zdalne sterowanie ogrzewaniem i klimatyzacją

Dzięki nowym technologiom użytkowane na co dzień instalacje (klimatyzacyjna i grzewcza) te nie tylko gwarantują nam odpowiednią temperaturę powietrza, ale także zapewniają dodatkowe możliwości zwiększające komfort użytkowania. Do atutów najnowszych modeli urządzeń grzewczych i klimatyzatorów należy fakt, że nie musimy ustalać ich parametrów ręcznie, gdyż możemy obsługiwać je zdalnie.

czytaj całość »
Klimatyzacja w miejscu pracy

Klimatyzacja odpowiada nie tylko za zapewnienie komfortu osobom przebywającym wewnątrz pomieszczenia, w którym została zainstalowana, ale sprzyja także wykonywaniu obowiązków zawodowych – pomaga skoncentrować się i zwiększa naszą sprawność zarówno fizyczną, jak i umysłową.

czytaj całość »
Czy klimatyzacja szkodzi zdrowiu?

Klimatyzacja staje się nieodłączną częścią większości dużych sklepów, biur i urzędów, coraz częściej pojawia się również w naszych domach.

czytaj całość »
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl