Producenci
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Wymiana pieców węglowych

Jak uzyskać dotację?

W PROGRAMIE OGRANICZENIA NISKIEJ EMISJI w Krakowie dofinansowania likwidacji palenisk węglowych ze środków Urzędu Miasta

Co należy zrobić?

Aby wymienić piece węglowe na ekonomiczne ogrzewanie elektryczne należy:

 1. Pobrać wniosek o udzielenie dotacji
 2. Wykonać analizę zapotrzebowania na moc grzewczą po uwzględnieniu wszystkich czynników występujących w lokalu.
 3. Złożyć wniosek (zapytanie) do TAURON-u o przydział mocy uwzględniający wyliczone wcześniej zapotrzebowanie na moc grzewczą.
  Aby ogrzewanie elektryczne miało sens ekonomiczny należy korzystać z tzw. taryfy nocnej, pozwalającej na obniżenie o 50% kosztów energii pobieranej w trakcie grzania
 4. Wypełnić i złożyć wniosek do Urzędu Miasta wraz ze wszystkimi, wymaganymi załącznikami.
 5. Po przyznaniu dotacji zmienić istniejącą taryfę elektryczną na optymalną dla ogrzewania elektrycznego w swoim mieszkaniu i zwiększyć przydział mocy
 6. Po wykonaniu montażu złożyć wniosek o rozliczenie dotacji

Lepiej jednak gdy

Przyjdziesz do nas, a my pomożemy w

 1. Prawidłowym wypełnieniu wniosków i rozliczeniu dotacji
 2. Przygotowaniu wniosku do TAURON-u o zwiększenie przydziału mocy
 3. Dobraniu odpowiednich urządzeń grzewczych
 4. Kompleksowo zrealizujemy inwestycję od wyburzenia istniejących pieców kaflowych po wykonanie instalacji elektrycznej i montaż nowoczesnych urządzeń grzewczych.

Kilka rzeczy, o których warto pamiętać

 • Do wymiany pieców opalanych węglem na dynamiczne piece akumulacyjne zachęcamy zwłaszcza mieszkańców centrum miasta, gdzie ilość pieców węglowych jest największa Właśnie w centrum, zanieczyszczenie najbardziej daje się we znaki a instalacja sieci ciepłowniczej jest najtrudniejsza i najmniej prawdopodobna. W takich warunkach najłatwiejsze jest zastosowanie rozwiązań indywidualnych, a więc dynamicznych pieców akumulacyjnych takich firm jak: Stiebel Eltron, Inproel
 • W wielu miejscach, montaż dynamicznego pieca akumulacyjnego nie wymaga skomplikowanych prac budowlanych. Dysponując odpowiednim przydziałem mocy elektrycznej, można takie piece instalować w starych budynkach, w których problemy z kominami i wentylacją, uniemożliwiają np. wybór ogrzewania gazowego.
 • Dynamiczne piece akumulacyjne, to również rozwiązanie racjonalne z punktu widzenia kosztów eksploatacyjnych. Obowiązująca w tym roku stawka za energię elektryczną w popularnej dla celów grzewczych tzw. "taryfie nocnej", to niecałe 38 gr za 1 kWh.
 • Już teraz warto dokonać analizy potrzeb grzewczych i doboru grzejników. Warto też postarać się o zapewnienie przydziału mocy dla ogrzewania elektrycznego. Otrzymane z Zakładu Energetycznego "Warunki przyłączenia", uzyskuje się bezpłatnie a ich ważność trwa przez dwa lata. Dopiero w momencie ostatecznej decyzji zainstalowania nowego ogrzewania, dokonuje się płatności za dodatkowe kilowaty. To jednak ma miejsce po uzyskaniu informacji o przydzieleniu dotacji a więc w sytuacji zapewnienia przez Urząd Miasta o dofinansowaniu instalacji nowego ogrzewania.
 • Składany wniosek o dotację, z załącznikiem w postaci wspomnianych "Warunków przyłączenia", zdobędzie wyższą punktację, niż wniosek nie poparty zapewnieniem o dodatkowym przydziale mocy dla celów grzewczych.
 • Beneficjent jest zobowiązany do realizacji zadania po zawarciu umowy w terminach, zakresie i na zasadach w niej określonych oraz rozliczenia dotacji w terminie określonym w umowie jednak nie później niż do dnia 15 listopada roku w którym nastąpiło wykonanie zadanie. Przekazanie dotacji na realizację zadania nastąpi po jego zakończeniu i akceptacji prawidłowego rozliczenia. Dla rozliczenia dotacji beneficjent przedkłada prawidłowo wypełniony wniosek o rozliczenie dotacji i wszystkie wymagane dokumenty zgodnie z zapisami umowy, pod rygorem odmowy wypłaty przyznanej dotacji
 • Bardziej szczegółowe informacje dotyczące doboru, montażu, cen dynamicznych pieców akumulacyjnych jak również pomoc i doradztwo w temacie dotacji dotyczącej wymiany palenisk węglowych na ekologiczne systemy grzewcze, uzyskacie Państwo w naszej firmie:

 

ADAGRE SP Z O. O. SPÓŁKA KOMANDYTOWA

ul. Kremerowska 12/3

Kontakt:

12 429-50-63,

500-081-002,

797-324-583.

biuro@adagre.pl

 

Szczegółowe zasady dotacji, likwidacji palenisk węglowych w Krakowie można przeczytać na stronie Urzędu Miasta Krakowa, pod poniższym linkiem:

http://www.bip.krakow.pl/?dok_id=83068

Wnioski o dotację, wnioski o rozliczenie dotacji znajdują się pod poniższym linkiem:

http://www.bip.krakow.pl/?dok_id=83068

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl