Producenci
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Elektryczne przepływowe ogrzewacze wody - jak wybrać takie urządzenie? cz. 1
Elektryczne przepływowe ogrzewacze wody - jak wybrać takie urządzenie? cz. 1 - grzejemy

Zacznijmy od podstawowej informacji na temat tego, jak ono działa. Większości ludzi znane są tradycyjne piecyki gazowe do grzania wody, funkcjonujące w wielu domach. Takie piecyki działają na zasadzie wybuchu, to znaczy zapala się płomień w momencie odkręcenia wody. Piecyki grzeją wodę na bieżąco – zimna woda, która wpływa z instalacji, przepływa przez piecyk i wypływa ogrzana z kranu. Tym samym gdybyśmy chcieli użytkować tak ogrzewaną wodę na przykład przez całą dobę, jest to możliwe.

Przepływowe ogrzewacze elektryczne działają dokładnie na takiej samej zasadzie, tyle tylko, że nie ma tam płomienia, nic nie wybucha, urządzenie jest ciche, natomiast woda i tak jest ogrzewana na bieżąco. Możliwość dostarczania nieograniczonej ilości ciepłej wody jest pierwszą zaletą takiego urządzenia. Dzięki temu długie kąpiele, napełnianie dużych wanien czy kolejne prysznice, brane po sobie przez kolejnych członków rodziny nie sprawią, że ciepłej wody zabraknie dla kogokolwiek. Ta niedogodność, czyli ograniczona ilość ciepłej wody, jest bardzo istotna w przypadku pojemnościowych ogrzewaczy wody, czyli popularnych bojlerów, gdzie z góry wiemy, ile wody mamy do dyspozycji. Tym samym w pewnym sensie trzeba nauczyć się korzystać z pojemnościowego ogrzewacza, czyli dysponować z góry określonym zapasem ciepłej wody.

Wracając do przepływowych ogrzewaczy wody: jednymi z zalet tych urządzeń to niewielkie rozmiary oraz bardzo estetyczne obudowy. Dużej mocy, trójfazowe ogrzewacze, czyli takie, które są w stanie być źródłem ciepłej wody dla całego mieszkania, mają wymiary 22,5 x 48 cm. Dzięki temu mieszczą się w nawet niedużej szafce kuchennej lub łazienkowej. Możliwość umieszczenia takiego urządzenia w szafce jest bez wątpienia jego kolejną zaletą. Niewymagany jest przepływ powietrza, niewymagana jest wentylacja. Tym samym przepływowy ogrzewacz wody jest dedykowany osobom, dla których ważna jest estetyka łazienek i dla których priorytetem jest schowanie wszelkiego rodzaju technicznych urządzeń w zaprojektowane, przystające do wystroju wnętrza szafki.

W następnych tekstach przeczytacie Państwo o miejscach, w których można stosować przepływowe ogrzewacze wody, a także o tym, gdzie można takie urządzenia zamontować.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl