Producenci
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Kocioł elektryczny dla Twojego domu
Kocioł elektryczny dla Twojego domu - grzejemy

Kocioł służy nam do ogrzewania przeważnie wody jako źródła ciepła,  która zasila system centralnego ogrzewania lub jest wykorzystywana jako woda użytkowa. Główną różnicę pomiędzy piecem a kotłem stanowi fakt, iż ten pierwszy bezpośrednio ogrzewa miejsce znajdujące się w jego najbliższym otoczeniu, natomiast ten drugi wykorzystuje w tym celu odpowiednik nośnik ciepła (na przykład wodę), który dystrybuuje ciepło dalej.

Zaletę kotła elektrycznego stanowi fakt, że jego montaż jest tańszy od budowy kotłowni zasilanej za pomocą gazu czy paliw stałych. Nie ma konieczności budowania komina czy przyłącza gazowego. Poza tym obsługa kotłów elektrycznych należy do niezwykle prostych: po prostu ustawiamy konkretne parametry, dostosowując je do panującej pogody czy aktualnej pory roku. Co ważne, kotły nie zajmują dużo miejsca i dobrze się prezentują. Ich atutem jest także ekologiczność. Wysokojakościowe modele kotłów elektrycznych najlepszych producentów znajdą Państwo w ofercie firmy grzejemy.pl.

Kocioł elektryczny „Marszałek” – do obiektów małych i dużych

Sprawdzonym kotłem elektrycznym jest model „Marszałek” EKW AsDC-W – ELTERM. Świetnie współdziała on razem z innymi urządzeniami, m.in. kotłami na gaz, paliwo stałe czy olej, pompami ciepła, kominkami posiadającymi płaszcz wodny. Model „Marszałek EKW AsDC-W – ELTERM może mieć charakter samodzielny, zapasowy, awaryjny czy wspomagający. Umieszczamy go we wnętrzach o wysokości przynajmniej 210 cm. Znakomicie sprawdza się w budynkach użytkowych niedużych oraz średnich. Wyposażony jest w trzy typy sterowania: podłogowe, pokojowe i pogodowe. Do zalet modelu należy fakt, że łatwo go zamontować, nie sprawi nam także problemu jego obsługa. Sprzęt posiada LED-owy wyświetlacz wielofunkcyjny.

Funkcjonalny kocioł „Wachmistrz”

Kocioł „Wachmistrz” EKW AsP ELTERM przeznaczony jest do obiektów o małej i średniej wielkości, posiadających niskotemperaturową, wodną instalację centralnego ogrzewania (system otwarty albo zamknięty). Do zalet urządzenia należy fakt, że charakteryzuje się bardzo wysoką trwałością. Zastosowano w nim specjalny mikroprocesorowy system sterujący, który opowiada nieprzerwanie za funkcjonowanie kotła. Urządzenie posiada odpowiednie zabezpieczenia uniemożliwiające jego przegrzanie. Co ważne, wyłączanie i uruchamianie sekcji odbywa się bardzo płynnie. Kocioł wyposażony został w licznik pracy, który optymalizuje zużycie energii elektrycznej. Model „Wachmistrz” może stanowić źródło energii dla instalacji ogrzewania podłogowego oraz różnych rodzajów grzejników. Pamiętajmy, że zarówno w układzie mającym charakter zamknięty, jak i otwarty, konieczna jest współpraca tego urządzenia z pompą cyrkulacyjną.

W kolekcji sklepu grzejemy.pl znajduje się także wiele innych, przystosowanych do różnych warunków i potrzeb kotłów elektrycznych. Szeroki wachlarz oferty pozwoli Państwu z łatwością wybrać taki model, który będzie spełniał wszystkie oczekiwana dotyczące produktu.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl