Producenci
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Nagrzewnice olejowe – nowy sposób na ogrzewanie warsztatu
Nagrzewnice olejowe – nowy sposób na ogrzewanie warsztatu - grzejemy

Nagrzewnice olejowe znakomicie sprawdzą się w każdym warsztacie. Warto również wiedzieć, że znajdują one ponadto zastosowanie w halach produkcyjnych, szklarniach, na terenach budowy, czy nawet w kościołach.  Należy pamiętać, że w pomieszczeniach gdzie przebywają osoby lub zwierzęta, nie należy korzystać z nagrzewnic z odprowadzaniem spalin.  Moc nagrzewnic wynosi od 10 kW do 220 kW.

Nagrzewnice wymiennikowe i nagrzewnice bezwymiennikowe

Nagrzewnice dzielimy na dwa rodzaje: na wymiennikowe, które odprowadzają spaliny, oraz na bezwymiennikowe, które takiej funkcji nie posiadają. Wymiennikowe wyposażone są w zamkniętą komorę odpowiadającą za spalanie i pozbywanie się na zewnątrz spalin, dzięki czemu nie mieszają się one z powietrzem ogrzewanym. W przypadku nagrzewnic olejowych bez odprowadzania spalin – czyli w takich, w których nie montuje się wymiennika – powietrze w urządzeniu zostaje ogrzane płomieniem, którego źródło stanowi paliwo spalane. Oznacza to zatem, że dochodzi do połączenia się spalin z ogrzewanym powietrzem. Wspomniane powyżej różnice pomiędzy dwoma typami nagrzewnic nie pozostają bez wpływu na jakość powietrza w pomieszczeniach, w których są używane.

Nagrzewnica olejowa bez odprowadzania spalin Master B 360

Polecamy Państwu przenośny model bez odprowadzania spalin Master B 360 o mocy 111,0 kW. Do jego zalet należy przede wszystkim fakt, że gwarantuje wysoką efektywność, a jednocześnie rozmiary urządzenia nie są duże. Stosujemy je m.in. w warsztatach, na rampach załadunkowych, w garażach. Nagrzewnica ta ogrzewa powierzchnię szybko i punktowo. Spośród jej atutów należy także wymienić to, że jest niezwykle prosta w obsłudze. Poza tym charakteryzuje się solidną, wytrzymałą konstrukcją, a jej budowa się nie nagrzewa. Zbiornik oleju jest ocynkowany. Model Master B 360 posiada kontrolkę płomienia (elektryczną), wskaźnik poziomu paliw oraz wskaźnik poziomu oleju (w zbiorniku). Komorę spalania wykonano ze stali nierdzewnej. Co ważne, trudności nie powinno sprawiać nam przenoszenie urządzenia, gdyż wyposażone ono zostało w koła o odpowiednio dużej średnicy.

Nagrzewnica olejowa z odprowadzaniem spalin XARAM Energy TK 55ID

Bardzo dobrym pomysłem będzie zakup nagrzewnicy olejowej z funkcją odprowadzania spalin XARAM Energy TK 55ID. Zapewnia ona napływ ogrzanego, czystego powietrza i może być wykorzystywana w miejscach wentylowanych w sposób ograniczony. Istnieją dwie możliwości jej używania: jako podstawowe źródło ciepła albo uzupełniające. W tym drugim przypadku model XARAM Energy TK 55ID stosuje się głównie po to, aby szybciej dogrzać określone pomieszczenie. Urządzenie posiada zintegrowany termostat, wyświetlacz temperatury, automatyczny zapłon i kontrolkę pracy LED.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl