Ogrzewanie elektryczne to tani sposób na ogrzewanie mieszkania, lokalu, domu, magazynu i każdego innego budynku.
W swojej ofercie posiadamy między innymi:
- dynamiczne piece akumulacyjne
- grzejniki konwektorowe
- grzejniki promiennikowe
- elektryczne ogrzewanie podłogowe a więc maty i kable
- ogrzewanie przeciwoblodzeniowe
- kamienne płyty grzewcze
- nagrzewnice elektryczne
- kurtyny powietrzne
- oraz inne nie wyszczególnione powyżej urządzenia
Udane zakupy to nasz cel - szukasz innego grzejnika, kotła, bojlera, suszarki, itd. napisz sklep@grzejemy.pl lub zadzwoń 531-717-595 a przedstawimy Ci indywidualną ofertę zakupu. Jeśli znalazłeś gdzie tańszą ofertę niż na naszej stronie to zadzwoń lub napisz do nas a postaramy się zaproponować dobrą cenę :)
INSTALACJE DO OGRZEWANIA ELEKTRYCZNEGO – w okolicy Krakowa, Skawiny i innych miejscowości wykonujemy również montaż zakupionych u nas urządzeń
Ogrzewanie elektryczne, to bardzo szerokie pojęcie obejmujące co najmniej kilkanaście bardzo różnych sposobów ogrzewania pomieszczeń i ogrzewania wody. W zależności od wyboru rodzaju ogrzewania elektrycznego, różnić się będą też wymogi w zakresie przygotowania niezbędnej instalacji zasilających i sterujących.
- Instalacje do dynamicznych pieców akumulacyjnych – montaż pieców akumulacyjnych
Piece akumulacyjne z dynamicznym rozładowaniem, to jedne z bardziej wymagających elektrycznych urządzeń grzewczy. Inwestycja jest jednak opłacalna, gdyż dynamiczne piece akumulacyjne zapewniają możliwie najniższe koszty ogrzewania.
Do prawidłowego zasilania dynamicznych pieców akumulacyjnych należy wykonać: instalacje do zasilania grzałek w piecach, do zasilania elektroniki i wentylatorów oraz do sterowania. Ze względu na złożoność tej instalacji, wariantowe możliwości jej przygotowania przedstawione są TU
- Instalacje do grzejników bezpośrednich – montaż grzejników konwektorowych
Grzejniki bezpośrednie, to jedne z najprostszych w sposobie zasilania grzejniki elektryczne. Są to urządzenia i 1-fazowe, dla których należy przygotowywać osobne obwody elektryczne, najczęściej przewodem trzyżyłowym o przekroju żyły 2,5 mm2. Obwody powinny zastać zabezpieczone indywidualnymi zabezpieczeniami w rozdzielni.
Grzejniki najczęściej są wykonane w tzw. I lub II klasie ochronności.
Klasa I – grzejniki wykonane w tej klasie instalacja powinna być wykonana przewodem trzy żyłowym aby bezpiecznie go podłączyć ( gniazdo z bolcem )
Klasa II – grzejniki w tej klasie maja możliwość wykorzystania trzeciej żyły do ewentualnego sterowania czasem pracy grzejnika a więc podłączeniem do termostatu. W naszej ofercie znajdziecie Państwo grzejniki marki Atlantic oraz Stiebel Eltron gdzie konkretne modele posiadają taką opcję. Wykonując instalację do powyższych grzejników należy mieć na uwadze ułożenie dodatkowego przewodu sterującego między rozdzielnią elektryczną w której zbiegają się kable zasilające od grzejników a miejscem montażu wspólnego programatora zawiadującego pracą grzejników elektrycznych.
- Instalacje do ogrzewania podłogowego – montaż elektrycznych mat grzewczych oraz kabli
Do montażu elektrycznego ogrzewania podłogowego w podstawowym zakresie ważne jest przygotowanie osobnego obwodu zasilnia 1-fazowego o odpowiednim przekroju kabla dobranym do mocy planowanego ogrzewania podłogowego. Zasilanie należy doprowadzić do pogłębianej puszki instalacyjnej, umiejscowionej w pobliżu miejsca planowanego ułożenia maty lub przewodu grzewczego. Puszka ( jeśli termostat będzie pod tynkowy ) powinna być umieszczona na wysokości około 120 cm od podłogi, w miejscu przyszłego montażu regulatora temperatury podłogi.
Instrukcja montażu ogrzewania podłogowego
W sytuacji budowania bardziej złożonych systemów ogrzewania podłogowego, w których stosowane jest centralne sterowanie temperatura podłogi w poszczególnych pomieszczeniach, kształt instalacji może odbiegać od powyższego opisu i wymagać układania osobnych przewodów zasilających ogrzewanie podłogowe i osobnych przewodów do sterowania tym ogrzewaniem.
- Instalacje do elektrycznych, przepływowych ogrzewaczy wody
Elektryczne przepływowe ogrzewacze wody dzielą się na urządzenia 1-fazowe, o mniejszej mocy i przeznaczeniu do jednego, niezbyt wymagającego punktu poboru ciepłej wody oraz na urządzenia 3-fazowe, o dużej mocy i przeznaczeniu do więcej, niż jednego punktu poboru wody (np. zaopatrzenia w wodę całej łazienki).
Zasilanie mniejszych, 1-fazowych przepływowych podgrzewaczy wody, powinno być obowiązkowo wykonane w postaci osobnego obwodu elektrycznego z indywidualnym zabezpieczeniem w rozdzielni. Przekrój przewodu powinien być dostosowany do mocy urządzenia i wymogów podłączenia określonych w instrukcji montażu i podłączenia urządzenia. Samo podłączenie podgrzewacza powinno być wykonane poprzez podłączenie w puszcze instalacyjne a nie do gniazda ( w wyłączeniem urządzeń najmniejszych mocy, które fabrycznie wyposażone są w przewody z wtyczkami).
Warunkiem instalacji większych, 3-fazowych przepływowych podgrzewaczy wody jest posiadanie przez przyszłego użytkownika odpowiedniej wielkości przydziału mocy. Zasilanie powinno być obowiązkowo wykonane poprzez ułożenie indywidualnego przewodu 5-żyłowego o przekroju dostosowanym do maksymalnej mocy planowanego urządzenia. Przewód powinien być zabezpieczony w rozdzielni trzema bezpiecznikami typu S301 lub wspólnym bezpiecznikiem typu S 303 o wartości dostosowanej do obciążenia wynikającego z mocy podgrzewacza wody. Przed wykonaniem instalacji, sugerowane jest skonsultowanie możliwości podłączenia wybranego urządzenia z uprawnionym instalatorem.
5.Instalacje do elektrycznych, pojemnościowych ogrzewaczy wody (bojlerów)
Bojlery, to pojemnościowe ogrzewacze wody, które wymagają znacznie mniejszych wartości przydziału mocy niż elektryczne przepływowe podgrzewacze wody i te użytku domowego najczęściej mają moc w granicach 2 kW – 3 kW. Większość pojemnościowych ogrzewaczy wody (bojlerów), to urządzenia zasilane 1-fazowo, przewodami o przekroju 3 x 2,5 mm2. Sugerowane jest przygotowanie osobnego obwodu z indywidualnym zabezpieczeniem w rozdzielni. W uzasadnionych przypadkach obwody takie mogą być podłączane poprzez zegar sterujący i zasilane wyłącznie w okresach dostępności tańszej energii w tzw. taryfie nocnej lub pozaszczytowej. Sugerowane jest wówczas przewidzenie odpowiednio większej pojemności bojlera dla zabezpieczenia większego zapasu wody. Większość bojlerów 1-fazowych, oferowana jest z przewodem zasilającym, zakończonym typową wtyczką z bolcem uziemiającym. Bojlery o większej pojemności i te do zastosowania w obiektach komercyjnych mogą mieć moc nawet 28Kw.
W naszej ofercie dostępne są również bardzo komfortowe i ekonomiczne w użytkowaniu bojlery z zasilaniem 3-fazowym. Oferują one możliwość wariantowego wyboru mocy grzałek, co daje znaczne skrócenie czasu grzania wody. Do takich urządzeń wymagane jest przygotowanie osobnej instalacji 5-żyłowej oraz dodatkowej żyły sterującej (dla ewentualnego sterowania czasem pracy grzałek). Sugerujemy wykonanie instalacji dwoma, wspólnie ułożonymi przewodami 3 x 2,5 mm2, z zabezpieczeniem w rozdzielni trzema bezpiecznikami typu S301 lub wspólnym bezpiecznikiem typu S 303 o wartości dostosowanej do obciążenia wynikającego z mocy podgrzewacza wody.
Kraków, Skawina, dynamiczne piece akumulacyjne wraz z montażem oraz oczyszczacze i nawilżacze. Radziszów, Liszki, bojlery elektryczne oraz przepływowe podgrzewacze wody. Wieliczka, Myślenice, elektryczne grzejniki konwektorowe montaż oraz dostawa. Krzeszowice, elektryczne grzejniki łazienkowe oraz suszarki wraz z montażem. Zabierzów gazowe ogrzewanie C.O. Zielonki, Chrzanów, Oświęcim, Wadowice i Andrychów