Producenci
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Podgrzewacz wody z pompą ciepła Ariston NUOS PRIMO 240 SYS - Stojący

Dostępność: dostępny na zamówienie
Cena: 9 219,00 zł 9219.00
Cena w innych sklepach: 10 845,72 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Podgrzewacz wody z pompą ciepła NUOS Primo wytycza nowe standardy wydajności produkcji ciepłej wody za pomocą energii odnawialnej, którą jest ciepło zawarte w powietrzu, maksymalizując jednocześnie komfort i oszczędność energii.

NUOS Primo, wszechstronny i łatwy w instalacji, jest ekologiczną ewolucją tradycyjnych podgrzewaczy wody. To wynik intensywnych badań działu R&D Ariston, w celu poprawy efektywności energetycznej oraz łatwości użytkowania podgrzewaczy, w których produkcji Ariston jest światowym liderem

 • COP 3,1 (zgodnie z EN 255-3)
 • COP 2,6 (Model 240 SYS, zgodnie z EN 16147)
 • rurka skraplacza owinięta wokół zasobnika (bez kontaktu z wodą użytkową)
 • niskie zużycie energii elektrycznej (500W) w trybie pompy ciepła
 • zabudowana grzałka o mocy 2000W
 • wyświetlacz LED
 • możliwość podłączenia dodatkowego źródła ciepła (kominek z płaszczem wodnym, kocioł stałopalny) wersja SYS z wężownicą
 • aktywna anoda z systemem pro-tech + anoda magnezowa
 • możliwość pracy w trybie pompy ciepła dla temperatury powietrza -5°Cdo42°C
 • podwójna sucha grzałka elektryczna
 • możliwość transportu w pozycji poziomej
 

Podgrzewacz wody z pompą ciepła Ariston NUOS PRIMO 240 SYS - DANE TECHNICZNE:

  ŚREDNIA WYDAJNOŚĆ CIEPLNA   1550W
  ŚREDNI POBÓR MOCY ELEKTRYCZNEJ   500W
  MAKS. TEMP. WODY W TRYBIE POMPY CIEPŁA   55 oC
  MIN./MAKS. TEMPERATURA POWIETRZA   -5/42 oC

  MAKS. ILOŚĆ CIEPŁEJ WODY (40oC) PRZY 
  JEDNOSTKOWYM POBORZE

  353 l

  POWIERZCHNIA WĘŻOWNICY

  0,65 m2
  CZAS NAGRZEWANIA   7:17 H
  POZIOM HAŁASU   54 dB(A)
  NOMINALNY PRZEPŁYW POWIETRZA   400 m3/h
  POJEMNOŚĆ   242 l
  MOC GRZAŁKI   2000W
  MAKS. TEMP. WODY PRZY WŁ. GRZAŁCE   75oC
  MAKS. CIŚNIENIE   6 bar
  CIĘŻAR NETTO   107 kg

INSTRUKCJA OBSŁUGI: KLIKNIJ

 

Funkcja Green Jeżeli został wybrany tryb ECO/GREEN, urządzenie pracuje tylko w trybie pompy ciepła, dając maksymalne oszczędności.

Funkcja Boost Jeżeli wybrany został tryb FAST/BOOST, pompa ciepła i grzałka elektryczna pracują w tym samym czasie. Tryb ten może być wybrany manualnie, zawsze, kiedy użytkownik potrzebuje ciepłej wody w możliwie krótkim czasie. Maksymalna temperatura, możliwa do osiągnięcia w trybie FAST/BOOST to 65°C dla pomp wiszących i 75°C dla pomp stojących.

Funkcja Auto Zapewnia wysoki komfort C.W.U. Przy wzmożonym, intensywnym zapotrzebowaniu na ciepłą wodę możliwe jest szybkie podgrzanie wody przy użyciu grzałki. Urządzenie optymalnie dobrane do Twoich potrzeb przez większość czasu pracuje w trybie pompy ciepła. Użytkowanie pompy ciepła z podgrzewaczem pozwala zaoszczędzić do 70% energii w porównaniu ze zwykłym podgrzewaczem.

Funkcja Antylegionella Funkcja ta przewiduje automatyczne, comiesięczne cykle dezynfekcji zbiornika. Urządzenie ogrzewa wodę do 65°C i utrzymuje tę temperaturę przez krótką chwilę aby zniszczyć ewentualne rozwijające się w wodzie drobnoustroje.

Możliwość programowania Pozwala dopasować czas przygotowania dostępności ciepłej wody wg upodobań użytkownika. Urządzenie nadaje priorytet pracy w trybie pompy ciepła, ale w razie potrzeby zostanie uruchomiona grzałka aby przygotować wodę na czas.

 

Zasada działania działania pomp ciepła i montaż

Podgrzewacz wody z pompą ciepła Nuos w celu podgrzania wody wykorzystuje cykl termodynamiczny znany z klimatyzatora czy z lodówki. Czynnik chłodniczy (R134 A) zmieniając swój stan skupienia oraz ciśnienie pobiera ciepło zawarte w powietrzu i oddaje je do wody zgromadzonej w zasobniku. Energia elektryczna jest tu jedynie potrzebne do zasilania wentylatora, który przetłacza powietrze, a także sprężarki która powoduje krążenie czynnika chłodniczego w obiegu.

 

Cykl termodynamiczny 

 • 1-2. Czynnik R134A przepływa przez parownik i odbiera ciepło dostarczone przez przepływające powietrze co powoduje jego odparowanie.
 • 2-3. Sprężarka podnosi ciśnienie czynnika R134A, proces ten powoduje jednocześnie wzrost temperatury czynnika.
 • 3-4. Czynnik R134A o wysokiej temperaturze dociera do skraplacza gdzie oddaje ciepło wodzie zgromadzonej w zbiorniku, a schładzając się przechodzi w stan ciekły.
 • 4-1. Czynnik R134A za pośrednictwem zaworu rozprężnego traci ciśnienie i wraca do swoich początkowych parametrów.

Współczynnik efektywności COP

Energia czerpana ze środowiska (powietrze, woda, ziemia) jest odnawialna i darmowa. Jedyną zużytą energia w tym procesie będzie energia elektryczna do zasilania kompresora, wentylatora i układu elektronicznego

Efektywność pompy ciepła mierzymy w jednostkach współczynnika efektywności COP (Coefficient Of Performance).

COP zależy od: POWIETRZA: temperatury i wilgotności (COP zwiększa się ze wzrostem temperatury i wilgotności).

WODY: Δt° i temperatury wejściowej zimnej wody

UWAGA: komponenty pompy ciepła (parownik, skraplacz, kompresor i ilość czynnika) muszą zostać tak dobrane, aby umożliwić działanie urządzenia w normalnych warunkach klimatycznych (temperatura powietrza 10° - 37°C, temperatura wody 10°C - 55°C) i zmianę stanu skupienia czynnika chłodniczego w obiegu pompy ciepła. NUOS 200-250 oraz EVO dzięki swojej konstrukcji, obniża granicę temperatury zasysanego powietrza z +10°C do -5°C.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl