Producenci
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Wilgotność powietrza w pomieszczeniu i jej wpływ na nasze zdrowie
Wilgotność powietrza w pomieszczeniu i jej wpływ na nasze zdrowie - grzejemy

Wilgotność powietrza panująca w pomieszczeniu ma duże znaczenie z punktu widzenia naszego zdrowia. Generalnie ani zbyt niski jej poziom, ani zbyt wysoki, nie jest korzystny dla organizmu człowieka, przy czym obie te skrajności powodują inne niekorzystne efekty. Wilgotność ma wpływ na naszą odporność oraz ogólne samopoczucie, a także oddziałuje na układ oddechowy, krążenia oraz pokarmowy. Niektóre skutki niewłaściwego poziomu wilgotności w pomieszczeniu mogą być bardzo poważne, dlatego warto właściwie go uregulować. Do tego służą nam osuszacze powietrza oraz nawilżacze powietrza.

Dlaczego kwestia wilgotności powietrza jest tak istotna?

Za duża wilgotność (większa niż 60 procent) prowadzi do problemów z oddychaniem i ograniczenia naszych możliwości fizycznych. W warunkach podwyższonej wilgotności trudniej złapać nam oddech i znacznie gorzej znosimy wysiłek. Wysoki jej poziom sprzyja także występowaniu reumatyzmu oraz rozwojowi pleśni i grzybów na ścianach. Pojawienie się tych ostatnich może być przyczyną zachorowania na zapalenie zatok czy dolegliwości dermatologicznych, a nawet groźnych chorób nerek.

Z kolei zbyt niski poziom wilgotności powietrza ułatwia przedostawanie się do organizmu szkodliwych substancji i tym samym zwiększa ryzyko zachorowań na zapalenia gardła, krtani, tchawicy czy płuc. Suche powietrze jest szczególnie niekorzystne dla osób cierpiących na różnego rodzaju alergie oraz dla dzieci.

Optymalny poziom wilgotności w pomieszczeniu

Zgodnie z normą PN-78/B-03421 poziom wilgotności powinien wynosić w budynku nie mniej niż 30%. Najlepiej natomiast czujemy się wówczas, gdy oscyluje on pomiędzy 40 a 60%.

Na jaki osuszacz powietrza warto się zdecydować?

Znakomitym przykładem osuszacza powietrza, który znajduje się w kolekcji sklepu grzejemy.pl, jest urządzenie Master DH 710, charakteryzujące się wydajnością 10 L na dobę. Posiada ono wiele unikalnych zalet. Przede wszystko jego obsługa należy do niezwykle prostych i nie sprawi nam żadnej trudności. Poza tym model ten znakomicie wygląda i łatwo go dopasować do różnego typu wnętrz. Nie rzuca się także mocno w oczy, co wynika z jego kompaktowej budowy. Nieduże wymiary i niewielka waga pozwolą nam go bez trudu przetransportować. Nie będzie nam także przeszkadzać hałas osuszacza – model Master DH 710 cechuje się bowiem bardzo cichą pracą. Co ważne, sprzęt ten posiada aktywny filtr węglowy, który odpowiada za redukcję nieprzyjemnego zapachu. Urządzenie wyposażone jest w higrostat. Dodatkowo w ofercie  grzejemy.pl znajdziemy także wiele innych, sprawdzonych modeli osuszaczy powietrza.

Niezawodne nawilżacze powietrza

Jeżeli zależy nam na zwiększeniu poziomu wilgotności w pomieszczeniu, wybierzmy model nawilżacza powietrza Boneco W2055D. Do jego atutów należy fakt, że automatycznie wyłącza się on w momencie, gdy zbiornik na wodę zostaje opróżniony. Poza tym naturalnie oczyszcza powietrza (dokładnie na tej samej zasadzie, co padający deszcz). Polecamy Państwu także inne nawilżacze powietrza dostępne w sklepie grzejemy.pl. Dzięki różnorodności oferty firmy każdy klient z łatwością dopasuje odpowiedni model do swojego mieszkania.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl