Producenci
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Jak działa osuszacz powietrza?
Jak działa osuszacz powietrza? - grzejemy

Zadaniem osuszacza powietrza jest usunięcie nadmiaru wilgoci z powietrza z danego pomieszczeniu. Wiadomo powszechnie, że zbyt wysoka wilgotność we wnętrzu sprzyja rozwojowi chorobotwórczych mikrobów – bakterii i grzybów. Dlatego tak ważne jest posiadanie sprawnej wentylacji w domu, ponieważ to dzięki niej następuje usunięcie nieświeżego, wilgotnego powietrza i zastąpienie go świeżym, zazwyczaj bardziej suchym.

Niestety, wentylacja może zostać zaburzona chociażby przez zbyt szczelne okna, uniemożliwiające dopływ świeżego powietrza. Wówczas optymalnym rozwiązaniem może okazać się zastosowanie osuszacza – kondensacyjnego lub adsorpcyjnego.

W osuszaczu kondensacyjnym wilgotne powietrze jest zasysane przez pracujący wentylator. Przechodzi ono najpierw przez filtr, a następnie przez układ chłodniczy. W następnej kolejności wilgoć zostaje zgromadzona w specjalnym układzie zbierającym. Na tym etapie ma też miejsce proces skraplania. W jego efekcie woda wypełnia zbiornik, który może być umieszczony w środku obudowy albo poza nią. Powietrze, osuszone w powyżej opisany powyżej sposób, wywiewane jest na zewnątrz, przy czym ma ono nieco wyższą temperaturę (o 1-2 stopni Celsjusza). Do zalet tego rodzaju urządzenia należy również fakt, że dzięki zastosowaniu specjalnego filtra z powietrza usunięty zostaje kurz i pyłki.

Osuszacz adsorpcyjny działa w oparciu o inną zasadę. O ile w kondensacyjnym woda skraplała się na zimnej powierzchni układu chłodniczego, tak tutaj gromadzi się na specjalnym wirniku pokrytym adsorbentem. Wilgoć może być następnie odprowadzana do zbiornika lub – dzięki przewodowi wentylacyjnemu – poza pomieszczenie. Osuszacze adsorpcyjne są mniej ekonomiczne i słabo spisują się w zanieczyszczonych, zapylonych wnętrzach, ale za to mogą pracować w pomieszczeniach o niższej temperaturze, są również bardziej sprawne.

Jeżeli zależy nam na zakupie wysokiej jakości sprzętu, to zdecydujmy się na jeden z produktów dostępnych w sklepie grzejemy.pl. Polecamy Państwu model Master DH 711. który świetnie sprawdzi się on w każdym domu, a jego obsługa nie sprawni nikomu żadnej trudności. Wydajność osuszacza wynosi 10 l na dobę. Co ważne, urządzenie to jest niezwykle lekkie (dzięki czemu łatwo możemy je przenieść) i charakteryzuje się cichą pracą. Na uwagę zasługuje także jego przyjemna dla oka obudowa. W sklepie dostępne są także inne znakomite osuszacze, m.in. profesjonalny MASTER DH 26. lub półprofesjonalny Master DH 722, którego wydajność dochodzi do 72 litrów na dobę.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl