Producenci
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Zdalne sterowanie w systemie inteligentnego domu
Zdalne sterowanie w systemie inteligentnego domu - grzejemy

Idea inteligentnego domu opiera się na rozwiązaniach bezprzewodowych, które pozwalają nam zdalnie sterować roletami i oświetleniem, wentylacją, alarmem, drzwiami wejściowymi czy bramą wejściową. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby funkcjonowanie alarmu czy ogrzewania było zgodnie z naszymi preferencjami zaprogramowane w sposób automatyczny. Co ważne, system inteligentnego domu może znaleźć zastosowanie tak w budynkach mieszkalnych, jak i w lokalach usługowych.

Sterowanie zdalne a sterowanie lokalne

Sterowanie zdalne zapewnia nam bezpieczeństwo oraz oferuje szereg możliwości, które zwiększają komfort użytkowania budynku. W praktyce oznacza to, iż niezależnie od tego, gdzie przebywamy – w domu, firmie czy poza nimi – możemy kontrolować to, co się w nich dzieje, przy użyciu urządzeń sterujących. Jak to możliwe? Wystarczy pobrać na swoje urządzenia mobilne aplikację internetową, a w przypadku, gdyby doszło do włamania albo gdyby miała miejsce jakaś awaria, zostaniemy o tym natychmiast poinformowani przez program. Co więcej, istnieje możliwość przesłania przekazanej przez aplikację wiadomości firmie ochroniarskiej, która podejmie stosowne kroki, aby wyjaśnić sytuację.

Istnieje także opcja sterowania lokalnego, przy użyciu którego włączamy i wyłączamy oświetlenie czy ogrzewanie oraz zamykamy i otwieramy bramy. Za jego pomocą obsługujemy też instalację bezpieczeństwa. Tego typu rozwiązanie sprawia, że w swoim domu możemy poczuć się jak w budynku przyszłości. Obsługa poszczególnych elementów odbywa się poprzez aplikację, panel dotykowy i specjalne sterowniki oraz piloty. Nie musimy się przejmować faktem, czy będziemy mieć stałe połączenie z Internetem, gdyż oferowany przez firmę Grzejemy.pl System Delta Core bazuje na częstotliwości 868 MHz, która gwarantuje, iż będzie on funkcjonować również bez dostępu do Sieci.

Alarm bezprzewodowy, ogrzewanie i oświetlenie

Alarm bezprzewodowy chroni nas przed pożarem, zalaniem czy włamaniami. Do jego zadań należy sterowanie otwieraniem drzwi, okien czy żaluzji antywłamaniowych. Co ważne, dzięki opcji video mamy możliwość zdalnej kontroli zdarzeń.

Ogrzewanie możemy uruchomić jeszcze przed tym, jak znajdziemy się w domu. System Delta Core powiadamia nas o wykonaniu naszego polecenia. Kontroluje on temperaturę centralnie albo strefowo i pozwala w elastyczny sposób zaprogramować ogrzewanie. Posiada funkcję blokady temperatur.

Oświetlenie włączamy i wyłączamy za pomocą jednego przycisku. Możemy sterować nim niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl