Producenci
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Czym są kamienne płyty grzewcze?
Czym są kamienne płyty grzewcze? - grzejemy

Kamienne płyty grzewcze to wymienniki cieplne wykonane z takich materiałów, jak piaskowiec czy marmur. Zasilane są prądem elektrycznym. Wykorzystujemy je do ogrzewania całych mieszkań albo niedużych przestrzeni czy wnętrz. Do ich zalet należy fakt, że równomiernie dostarczają ciepło, a poza tym wyglądają bardzo stylowo i są energooszczędne. Co ważne, emitowane przez nie ciepło jest zdrowe dla naszego organizmu. W sklepie Grzejemy.pl znajdą Państwo wiele sprawdzonych kamiennych płyt grzewczych, które charakteryzują się wysokimi walorami użytkowymi oraz niepowtarzalną estetyką.

STIEBEL ELTRON - MHG 115 E Galaxis - 1,15 kW

Polecamy chociażby model STIEBEL ELTRON - MHG 115 E Galaxis - 1,15 kW. Obsługujemy go przy użyciu umieszczonego na ścianie termostatu. Ciepło emitowane przez tę kamienną płytę grzewczą powoduje niewielką cyrkulację powietrza. Delikatne promieniowanie sprawia, że w danym pomieszczeniu może panować temperatura mniejsza nawet o 2 stopnie Celsjusza w porównaniu z wnętrzem, w którym zainstalowane jest tradycyjne źródło ciepła.

Do wyboru mamy aż sześć wariantów kolorystycznych, co oznacza, że z łatwością dopasujemy barwę urządzenia do aranżacji naszego mieszkania. Dzięki swojemu uniwersalnemu designowi płyta z powodzeniem sprawdzi się w domach o różnym wystroju. Naturalny kamień, z którego została wykonana, zagwarantuje niepowtarzalną atmosferę w salonie, sypialni, łazience czy pokoju kąpielowym.

Do nas należy decyzja, czy płytę zawiesimy poziomo, czy też pionowo. Zaletę modelu stanowi fakt, że jego punktów mocujących nie widać od przodu. A zatem powierzchnia płyty pozostaje gładka i nienaruszona. Warto także zaznaczyć, iż istnieje możliwość dokupienia specjalnego wieszaka, na którym będziemy wygodnie mogli wieszać ręczniki albo inne tkaniny. Waga kamiennej płyty grzewczej STIEBEL ELTRON - MHG 115 E Galaxis - 1,15 kW to 52 kg. Otrzymujemy na nią dwuletnią gwarancję. Wysokość modelu to 100 cm, szerokość – 60 cm, a głębokość – 70 mm.

Jak zamontować płytę pionowo?

Standardowo płytę STIEBEL ELTRON - MHG 115 E Galaxis - 1,15 kW wieszamy poziomo. Aby jednak móc zainstalować ją w pionie, należy wykonać pewne dodatkowe czynności przed samym montażem. Otóż uchwyt ścienny, który umiejscowiony jest ponad przewodem zasilania, musimy zamienić z bolcem dystansowym, który znajduje się po przekątnej. Przy czym pamiętajmy, aby przewód odpowiadający za zasilanie elektryczne pozostawał cały czas przy krawędzi dolnej. Obydwa uchwyty ścienne należy obrócić na dół długimi otworami. Śruby mocujące dokręcamy do oporu (ostrożnie).

W sklepie znajdą Państwo także niezawodne płyty z innych serii STIEBEL ELTRON.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl