Producenci
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Jak dobrać moc grzejnika elektrycznego do pomieszczenia?
Jak dobrać moc grzejnika elektrycznego do pomieszczenia? - grzejemy

Jeżeli chcemy zagwarantować wysoki komfort cieplny w naszym mieszkaniu, musimy w odpowiedni sposób dopasować moc grzejnika elektrycznego do danego pomieszczenia – kwestia ta uzależniona jest od szeregu czynników. Należy pamiętać o tym, że w nowym budownictwie, w którym stosuje się nowoczesne materiały termoizolacyjne, ogrzewanie powinno mieć niższą moc niż w obiektach starych.

Czynniki, które trzeba uwzględnić przy doborze mocy grzejnika

Przy ustalaniu rzeczywistego zapotrzebowania na energię cieplną w pomieszczeniu musimy mieć na uwadze takie aspekty, jak rozmiar i typ okien oraz grubość i rodzaj przegród: podłóg, stropów czy ścian. Kolejny czynnik, od którego nasz wybór powinien zależeć, to założona temperatura wewnętrzna konkretnej części mieszkania. Znaczenie ma również to, jak usytuowane jest wnętrze względem kierunków geograficznych.

Moc grzewcza a wielkość pomieszczenia

Zaleca się, aby w nowych, dobrze ocieplonych obiektach moc kaloryfera wynosiła 75 W na jeden metr kwadratowy, natomiast w starym budownictwie – 100 W. W łazience wartość ta powinna być równa 130 W. Należy bowiem uwzględnić fakt, że w tego typu pomieszczeniu konieczne jest zapewnienie temperatury o 5 stopni Celsjusza wyższej niż w pozostałej części domu, gdzie powinna ona utrzymywać się na poziomie 20 stopni Celsjusza.

Grzejniki najlepszych marek z oferty sklepu Grzejemy.pl

W sklepie Grzejemy.pl znajdą Państwo wiele wysokiej jakości kaloryferów elektrycznych, dzięki czemu z łatwością dopasujecie je do swoich mieszkań pod względem mocy i rozmiaru.

Polecamy chociażby konwektorowy elektryczny grzejnik STIEBEL ELTRON - CNS 100 TREND - 1,0 kW. Znakomicie sprawdzi się on w takich pomieszczeniach, jak salon, łazienka, czy przedpokój. Przeznaczony jest także do biur. Z jego pomocą bezpośrednio dogrzewamy wnętrza. Może on też służyć jako ogrzewanie przejściowe. Urządzenie (ze sterowaniem elektrycznym) posiada tygodniowy regulator i jest wyposażone w wyświetlacz LCD. Do jego zalet należy bardzo solidna, stalowa obudowa.

Warto również zwrócić uwagę na panelowy grzejnik elektryczny DIMPLEX - PLX 3000 - 3,0 kW. Urządzenie zawiera cieczowy termostat termomechaniczny z mrozoochronnym ustawieniem, który charakteryzuje się bardzo wysoką precyzyjnością. Element grzewczy (niskotemperaturowy) wyposażony został w radiator. Model jest bryzgoszczelny. Oznacza to, że możemy go zamontować w łazience, pokoju kąpielowym, toalecie czy w innego rodzaju pomieszczeniach, w których wilgotność utrzymuje się na wysokim poziomie.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl