Producenci
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Jak dobrać ogrzewacz pojemnościowy do wody?
Jak dobrać ogrzewacz pojemnościowy do wody? - grzejemy

Ogrzewacz pojemnościowy wody – popularnie określany jako bojler – służy do przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Bojlery wykonywane są z blachy stalowej i posiadają specjalną warstwę izolacyjną, która zapobiega stygnięciu wody. W ofercie sklepu Grzejemy.pl znajdą Państwo wiele funkcjonalnych, wysokiej jakości ogrzewaczy pojemnościowych wody o różnych gabarytach. Produkty te sygnowane są najbardziej uznanymi markami na rynku.

Czym się kierować przy zakupie bojlera?

To, na jaki bojler się zdecydujemy, powinno zależeć przede wszystkim od liczby osób, które będą z niego korzystać, oraz od ilości punktów, za pomocą których czerpać będziemy z urządzenia wodę. Poza tym nie bez znaczenia pozostaje fakt, czy ogrzewacz pojemnościowy wody może wykorzystywać drugą, nocną – czyli tańszą – taryfę energetyczną.

Duże modele

Większe bojlery – takie o pojemności wyższej niż 100 litrów – znakomicie sprawdzą się budynkach, w których istnieje kilka miejsc poboru wody. Montujemy je chociażby w domach jednorodzinnych. Należy wiedzieć, że przeciętnie 150 litrów wody powinno przypadać na cztery osoby. Trzeba tutaj dodać, że korzystając z bojlera takiej wielkości, jedna osoba będzie mogła wziąć prysznic po drugiej po krótkim odstępie czasu, podczas którego zimna woda zostanie ogrzana. Przy czym powinniśmy mieć na uwadze fakt, że jeżeli w naszym domu znajduje się wanna, zaleca się wybrać nieco większy bojler niż w przypadku, gdy myjemy się jedynie pod prysznicem, którego zapotrzebowanie na wodę jest mniejsze.

Małe bojlery

Z kolei ogrzewacze pojemnościowe o niedużych rozmiarach, mieszczące do 15 litrów wody, instalujemy w tych miejscach, w których ciepłą wodę muszą zapewniać tylko w jednym – w dodatku niedużym – punkcie poboru, takim jak umywalka. Przeznaczone są one chociażby do sklepów.

Niewłaściwie dopasowany bojler

Jeżeli będziemy używać bojlera zbyt małego na nasze potrzeby, może się okazać, że woda będzie mieć temperaturę niższą od pożądanej przez nas, a tym samym znacząco obniży się nasz komfort podczas mycia oraz wykonywania innych czynności wymagających ciepłej wody. Generalnie temperatura wody w ogrzewaczu pojemnościowym powinna oscylować w przedziale od 50 do 60 stopni Celsjusza.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl