Producenci
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Jak dogrzać pokój dziecięcy?
Jak dogrzać pokój dziecięcy? - grzejemy

Naszym młodym podopiecznym pragniemy zagwarantować w domu jak najlepsze warunki, w tym również odpowiedni komfort cieplny. Kwestia ta ma szczególnie duże znaczenie w okresie zimowym oraz przejściowo jesienią i na wiosnę, gdy temperatura niekiedy także może utrzymywać się na niskim poziomie. Wówczas centralne ogrzewanie często nie zapewnia ciepła w mieszkaniu – a zwłaszcza w pokojach dziecięcych – w takim stopniu, w jakim tego byśmy oczekiwali. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest dogrzanie niektórych pomieszczeń za pomocą pewnych urządzeń, które pełnią rolę ogrzewania dodatkowego. Do wyboru mamy m.in. takie źródła ciepła, jak: kominki elektryczne i ogrzewacze akumulacyjne, a także przenośne termowentylatory (zwykle określane jako farelki) oraz grzejniki konwektorowe i olejowe. Produkty najwyższej jakości, sygnowane markami najbardziej renomowanych firm w swojej branży, znajdą Państwo w ofercie sklepu Grzejemy.pl

Znakomitą wydajnością charakteryzują się mobilne grzejniki konwektorowe. Ich działanie opiera się na grzałkach elektrycznych. Grzejniki konwektorowe posiadają termostat, dzięki któremu możemy uregulować temperaturę tak, aby spełniała nasze oczekiwania. Pozwalają nam one również w ten sposób oszczędzać energię. Warto też zwrócić uwagę na te modele, które wyposażone są w wentylator. Dzięki temu elementowi emisja ciepła przebiega szybciej. Co ważne, część grzejników konwektorowych posiada dodatkową funkcję – chłodzą

Możemy też wybrać grzejniki olejowe, zawierające olej, a nie – tak jak powyżej opisane urządzenia – wodę. Trzeba jednak dodać, że - w porównaniu do konwektorów - ich nagrzewanie się wymaga większej ilości czasu (aczkolwiek ciepło oddawane jest potem bardzo długo).

Farelki, czyli wspomniane termowentylatory, cieszą się największą popularnością spośród urządzeń grzewczych, mających charakter uzupełniający. Wprawdzie cechują się one mniejszą efektywnością niż grzejniki konwektorowe, jednakże do ich zalet należy fakt, że nie wydamy na nie dużej kwoty pieniędzy. Zwykle w tego typu urządzeniach możemy wybrać jeden z dwóch rodzajów nawiewu: ciepły albo zimny. Ten drugi przyda nam się podczas upałów.

Nasze mieszkanie – w tym także pokój dziecięcy – dogrzejemy też za pomocą ogrzewacza akumulacyjnego. Dlaczego warto zdecydować się na to rozwiązanie? Otóż pozwala nam ono oszczędzać energię. Ogrzewacz akumulacyjny może bowiem nagrzewać się w nocnej taryfie opłat, która jest tańsza. W takiej sytuacji ciepło oddawane jest w ciągu dnia.

Jeśli chodzi o kominki elektryczne, warto zakupić je dlatego, że nie tylko zapewniają ciepło, ale także miłą atmosferę.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl