Producenci
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Największe zalety kotłów elektrycznych
Największe zalety kotłów elektrycznych - grzejemy

Kotły elektryczne centralnego ogrzewania posiadają szereg zalet. Przede wszystkim warto zaznaczyć, że ich koszty eksploatacji są nieduże. Sam zakup również nie należy do drogich w porównaniu do takich rozwiązań, jak ogrzewanie zasilane paliwem stałym, które wymaga zainwestowania nie tylko w kocioł, ale również stworzenia kotłowni. Kotły elektryczne są także tańsze od przyłączy gazowych. Mają one ponadto ten atut, że w przypadku usterki wymiana części nie uszczupli w dużym stopniu naszych kieszeni. W ofercie sklepu Grzejemy.pl znajdą Państwo kotły elektryczne C.O. najwyższej jakości, której gwarancję stanowi ich producent – firma Elterm.

Dlaczego warto zdecydować się na tego rodzaju ogrzewanie?

Na samym początku należy rozprawić się z mitem, że ogrzewanie na prąd pochłania znaczne sumy pieniędzy. Otóż kotły elektryczne – dzięki bardzo dokładnemu systemowi ich sterowania – mogą pracować w lepszej, tańszej taryfie. Co ważne, modele marki Elterm obsługujemy nawet wtedy, kiedy przebywamy poza domem. Posiadają one bowiem moduł GSM, a także WiFi, które umożliwiają kontrolę urządzeń oraz regulację poziomu temperatury na odległość. Poza tym gdyby wystąpiła awaria, będziemy o tym powiadomieni – na nasz telefon komórkowy zostanie przesłana wiadomość. Do zalet kotłów elektrycznych C.O. firmy Elterm należy również estetyczny aspekt wizualny. Urządzenia tej marki występują w niezwykle ergonomicznych, kompaktowych rozmiarach. Trzeba również podkreślić to, że cechują się bardzo wysoką sprawnością, wynoszącą aż 99,5%.

Charakterystyka produktów firmy Elterm

Sklep Grzejemy.pl oferuje Państwu kotły jednofunkcyjne oraz dwufunkcyjne. Te pierwsze odpowiadają za ogrzewanie, te drugie – za ogrzewanie oraz za ocieplanie wody użytkowej. Warto nadmienić, że kotły mogą zarówno stanowić podstawowe źródło ciepła w budynku, jak i pełnić funkcję uzupełniającą dla innych rodzajów ogrzewania, będąc chociażby rezerwą energetyczną dla układów solarnych w sytuacji, gdyby nasłonecznienie utrzymywało się na bardzo niskim poziomie. Kotły elektryczne C.O. Elterm znakomicie współdziałają z pompami ciepła, kominkami z płaszczem wodnym, kotłami na paliwa stałe, a także wspomnianymi systemami zasilanymi na energię słoneczną. Posiadają one poczwórną ochroną przed przegrzaniem oraz zawór bezpieczeństwa.

Warto zwrócić uwagę chociażby na wodny kocioł elektryczny "Marszałek" EKW AsDC-W - ELTERM - 4 kW. Przeznaczony jest on do budynków użytkowych o małej albo średniej wielkości z niskotemperaturową instalacją wodną C.O. Urządzenie wyposażone zostało w sterowanie podłogowe, pokojowe i pogodowe. Funkcjonuje zarówno w układach zamkniętych, jak i otwartych.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl