Producenci
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Oczyszczacz powietrza – na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Oczyszczacz powietrza – na co zwrócić uwagę przy zakupie? - grzejemy

W zatłoczonych miastach niejednokrotnie zostały przekroczone normy stężenia szkodliwych substancji w powietrzu, dlatego więc w obecnych czasach oczyszczanie powietrza staje się coraz bardziej potrzebne. Występowanie smogu nasila się w okresie jesienno-zimowym, podczas niskich temperatur i braku wiatru, a zanieczyszczenia niebezpieczne dla organizmu dostają się także do naszych domów. Oczyszczanie powietrza coraz częściej zaczyna być koniecznością.

Dlaczego tak ważne jest oczyszczanie powietrza?

Na samym początku warto zastanowić się, co zawiera wszystkim znany smog i dlaczego jest tak niebezpieczny. Zjawisko to powstaje w wyniku zmieszania powietrza z dymem i spalinami. Szkodliwe związki chemiczne i pyły stanowią zagrożenie dla zdrowia osób, które je wdychają, dlatego w czasie nasilenia smogu zalecane jest pozostanie w domu. Jednak faktem jest, że powietrze w pomieszczeniu może być równie zanieczyszczone, gdyż oprócz smogu mamy w nim jeszcze kurz, drobnoustroje i alergeny. Szczególnie o czyste powietrze należy zadbać, jeśli w domu są małe dzieci, osoby starsze i alergicy.

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Decydując się na zakup oczyszczacza, należy zwrócić uwagę na wiele czynników. Po pierwsze - system filtracji. Warto sprawdzić, z ilu elementów się składa oraz czy neutralizuje zapachy, wyłapuje kurz i pył oraz jak radzi sobie ze smogiem. Dobry oczyszczacz powinien posiadać odpowiednie filtry, które usuwają pył zawieszony PM2,5 oraz PM10. Niektóre są wyposażone w filtry ALLERGY, idealnie przystosowane do alergików. Kupując oczyszczacz powietrza, warto zwrócić uwagę na to, czy ma on funkcję nawilżania i jak duży jest pojemnik na wodę. Ważną opcją jest lampa UVC, która odpowiada za likwidację roztoczy, bakterii i grzybów, a także jonizator, który poprzez uwalnianie jonów dodatnich i ujemnych eliminuje kurz, dym, pyłki i nieprzyjemny zapach, zapewniając świeże powietrze w pomieszczeniu. Bardzo ważnym parametrem jest także wydajność urządzenia. Dodatkowe funkcje, które również mogą wpłynąć na podjęcie decyzji o kupnie to dotykowy wyświetlacz, programator czasowy, tryb nocny i blokada włączenia/wyłączenia.

Oprócz wymienionych wyżej funkcji, dobrze jest zastanowić się, w jakim miejscu będzie służył nam dany oczyszczacz. Warto zwrócić uwagę na dyskretność pracy urządzenia. Dzięki temu oczyszczacz będzie nadawał się do sypialni i będzie mógł pracować w nocy. Zakup oczyszczacza nie zawsze należy do łatwych, ale dbając o siebie, warto pomyśleć o jego zakupie, aby mieć zawsze czyste, świeże i zdrowe powietrze.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl