Producenci
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Ogrzewanie elektryczne w domu zbudowanym w technologii kanadyjskiej
Ogrzewanie elektryczne w domu zbudowanym w technologii kanadyjskiej - grzejemy

Domy konstruowane w technologii szkieletu drewnianego, chociaż popularne przede wszystkim w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, a w Europie - w Skandynawii, również w Polsce mają swoich zwolenników. Do ich największych zalet należą przede wszystkim korzystny mikroklimat wywołany surowcem, z którego powstają, lekkość, szybkość tworzenia i łatwość przebudowania. Z kolei sceptycy zwracają uwagę na ich szybkie wychładzanie się zimą i równie sprawne nagrzewanie latem czy trudne wymagania techniczne, którym niełatwo sprostać ze względu na małą popularność tej technologii budownictwa w Polsce.

Wobec panującego przekonania o tym, że domy kanadyjskie trudno jest ogrzać, a ciepło szybko z nich ucieka, zrodziła się dyskusja o tym, jaki rodzaj ogrzewania najlepiej w nich wykorzystać. Poniżej prezentujemy argumenty na rzecz ogrzewania elektrycznego jako jednej z najlepszych dostępnych opcji.

Cena

Redukcję kosztów zauważamy już w momencie montażu instalacji grzewczej. Ogrzewanie elektryczne nie wymaga budowy komina ani kupna pieca. Sama instalacja jest tańsza niż np. gazowa, mniej zapłacimy też za montaż. Niższe koszty poniesiemy również w przypadku ewentualnych napraw. Nie wydamy ani złotówki na opał, a w domu nie potrzebujemy wydzielać pomieszczenia na gromadzenie opału czy postawienie pieca. Dla jeszcze większej oszczędności możemy rozważyć skorzystanie z taryfy nocnej i dodatkowo obniżyć koszty ogrzewania.

Bezpieczeństwo

W przypadku ogrzewania elektrycznego, w przeciwieństwie do instalacji gazowej, nie ma ryzyka zatrucia się tlenkiem węgla. Jest to zatem o wiele bezpieczniejsze rozwiązanie. Dodatkowo, jeśli nie mamy pieca, możemy być spokojniejsi o małe dzieci mieszkające w naszym kanadyjskim domu. Nie ma bowiem ryzyka, że zbliżą się do źródła gorąca i zrobią sobie krzywdę.

Wygoda

Ogrzewanie elektryczne nie wymaga od nas składowania opału ani palenia w piecu. Jest właściwie bezobsługowe, bo uruchamiamy je poprzez włączenie termostatu i ustawienie takiej temperatury, jaka nam odpowiada. Co więcej, jeśli dom pozbawiony jest centralnego ogrzewania, a każde pomieszczenie wyposażone w oddzielny termostat, każdy z domowników może zapewnić sobie taką temperaturę, jaka jest zgodna z jego komfortem cieplnym.

Czas

W kontekście czasu, możemy po pierwsze wspomnieć o jego oszczędności dla użytkownika, ponieważ zarówno sama instalacja ogrzewania, jak i późniejsze korzystanie z niej przebiega sprawniej. Po drugie natomiast, czas potrzebny na ogrzanie pomieszczenia jest bardzo krótki. Nie mamy tutaj do czynienia z pośrednim procesem ogrzewania wody ani stratami ciepła, bo od razu następuje ogrzewanie powietrza.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl