Producenci
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Promiennik podczerwieni w domu – czy jest opłacalnym rozwiązaniem?
Promiennik podczerwieni w domu – czy jest opłacalnym rozwiązaniem? - grzejemy

Czym są promienniki podczerwieni? To urządzenia, których zasada działania bazuje na przekazywaniu ciepła za pomocą promieniowania ogrzewającego ludzi i przedmioty, znajdujących się w bezpośrednim zasięgu jego oddziaływania. Przewaga tego rozwiązania nad systemem kubaturowym polega na tym, że nie powoduje ono, iż nagrzewane jest całe pomieszczenie – promieniowanie działa bowiem tylko lokalnie. Tym samym koszty, jakie ponosimy za eksploatację, są mniejsze. Do właściwości promienników podczerwieni należy również fakt, ze zapewniają nam one ciepło, chociaż temperatura powietrza, które nas otacza, nie jest wysoka. Mamy do wyboru różne rodzaje tego typu urządzeń. Należą do nich promienniki elektryczne, które dzielą się na wysokotemperaturowe oraz niskotemperaturowe, oraz modele gazowe i olejowe.

Ogrzewanie konwekcyjne a promieniowanie

Zwykłe grzejniki, będące przykładem ogrzewania opartego na konwekcji, powodują cyrkulację powietrza, której efektem jest unoszenie się kurzu oraz wysuszanie powietrza. O obu tych kwestiach możemy zapomnieć w przypadku, gdy korzystamy z promienników podczerwieni. Polecane są one więc m.in. osobom, które cierpią na różnego rodzaju alergie. Ponadto promienniki podczerwieni lepiej rozmieszczają ciepło, ogrzewają bowiem, jak już zostało wspomniane, jedynie osoby, meble czy ściany.

Za pomocą tych urządzeń ściany dogrzewane są do temperatury 18 stopni Celsjusza, co zapewnia optymalny komfort termiczny w mieszkaniu. Grzejniki ogrzewają powietrze, które następnie dopiero przekazuje ciepło także do ścian. To pierwsze rozwiązanie ma charakter energooszczędny – za używanie promienników płacimy bowiem nawet o 30% mniej niż za eksploatację grzejników.

Polecamy Państwu sprawdzone i solidne promienniki podczerwieni najlepszych marek z oferty firmy Grzejemy.pl. Warto chociażby zwrócić uwagę na niskotemperaturowy model ES 130 - 130 W. Emituje on promieniowanie, którego długość fal wynosi do dwunastu mikrometrów. Stosuje się go zarówno jako ogrzewanie główne, jak i wspomagające. Urządzenie instalujemy we wnętrzach o wysokości do 3,5 metra. Bardzo dobrze sprawdza się ono nie tylko w obiektach mieszkalnych, ale również w budynkach użyteczności publicznej oraz w miejscach pracy. Do zalet produktu ES 130 - 130 W należy też łatwość montażu./span>

Znakomitym urządzeniem jest również model ES 325 G - 325 W. Jego obudowa, znajdująca się w ramie z aluminium, wykonana została ze szkła. Na uwagę zasługuje bardzo interesujący, nowoczesny design urządzenia. Należy też podkreślić fakt, że promiennik ten łatwo jest utrzymać w czystości.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl