Producenci
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Rodzaje i zastosowanie przenośnych nagrzewnic powietrza
Rodzaje i zastosowanie przenośnych nagrzewnic powietrza - grzejemy

Przenośne nagrzewnice powietrza sprawdzają się w tych miejscach, w których nie ma – ponieważ np. nie znajdują one zastosowania – innych, klasycznych systemów grzewczych. Chodzi m.in. o place budowlane, otwarte tereny robót czy garaże. Wyróżniamy kilka rodzajów tego typu urządzeń: gazowe, elektryczne oraz olejowe.

Dlaczego warto zdecydować się na elektryczne nagrzewnice powietrza?

Jeżeli zależy nam na tym, aby w danej części obiektu wysokość temperatury powietrza utrzymywała się na pożądanym przez nas poziomie, wybierzmy nagrzewnice zasilane na prąd. Dobrym pomysłem jest stosowanie ich zwłaszcza tam, gdzie brakuje dobrej wentylacji. Poza tym przeznaczone są do pomieszczeń, w których nie może panować hałas – do ich zalet należy bowiem fakt, że ich praca nie jest zbyt głośna. Poza tym urządzenia te charakteryzują się wysoką efektywnością. Trzeba jednak przyznać, że koszt ich użytkowania nie należy do niskich. Pod tym względem pozostałe rodzaje nagrzewnic mają przewagę. Z drugiej strony wiele osób decyduje się na nie dlatego, że są łatwe w obsłudze, posiadają nieduże rozmiary oraz cechują się bardzo dobrą wydajnością.

Charakterystyka przenośnych nagrzewnic gazowych

Nagrzewnice gazowe zasilane są na propan-butan bądź propan. W urządzeniach tych wentylator wprowadza w ruch powietrze, które następnie zostaje ogrzane za pomocą jednego ze wspomnianych rodzajów paliwa. Jeżeli nie chcemy, aby w budynku były wytwarzane spaliny, zakupmy nagrzewnicę gazową, który posiada funkcję ich odprowadzania. Tego typu sprzętu używamy w takich miejscach, jak magazyny, warsztaty, powierzchnie hal produkcyjnych, obiekty, w których przeprowadzany jest remont, a także kościoły. W przypadku, gdy zależy nam na tym, aby urządzenie nie powodowało hałasu, wybierzmy model z nadmuchowymi wentylatorami niskoobrotowymi. Warto również dodać, że nagrzewnica na gaz może rozprowadzać ogrzane powietrze w taki sposób, aby kierowało się ono ku dolnej części wnętrza. To sprawia, że nie dochodzi do ubytków ciepła przez dach bądź strop.

Zalety mobilnych nagrzewnic olejowych

Nagrzewnice olejowe stosujemy zarówno wtedy, gdy pomieszczenie chcemy ogrzewać tymczasowo, jak i w sytuacjach, gdy zależy nam na rozwiązaniu stałym. Gdzie one się sprawdzają? Otóż znajdują zastosowanie w budynkach o charakterze rolniczym i przemysłowym oraz w miejscach, w których odbywa się remont albo prowadzone są prace budowlane. Nagrzewnice olejowe dzielimy na urządzenia posiadające kominek, który wyprowadza spaliny na zewnątrz oraz na modele pozbawione tego elementu.

Wysokiej jakości nagrzewnice elektryczne, olejowe oraz gazowe znajdą Państwo w sklepie Grzejemy.pl.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl