Producenci
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Na co zwrócić uwagę kupując zasobnik c.w.u.?
Na co zwrócić uwagę kupując zasobnik c.w.u.? - grzejemy

Pojemnościowe podgrzewacze ciepłej wody użytkowej, określane często jako zasobniki c.w.u., gwarantują nam, że temperatura wody użytkowej w naszych domach jest zawsze odpowiednio podgrzana. Co ważne, nie ma na to wpływu fakt, że w jednym budynku korzystamy z niej z kilku punktów poboru w tym samym czasie. Urządzenia te współpracują z kotłami, które odpowiadają nie tylko za ogrzewanie, ale również ocieplanie wody. Sprawiają one, że bez przerwy mamy do dyspozycji wodę w odpowiedniej ilości.

Czym przede wszystkim kierować się przy zakupie?

Dobry, sprawdzony pojemnościowy podgrzewacz ciepłej wody użytkowej działa w taki sposób, że nie musimy długo czekać na to, aż woda zostanie ogrzana. Dzięki temu jej nie marnujemy. Powinien on również utrzymywać temperaturę wody na tym samym poziomie przez cały czas – to istotne zwłaszcza w sytuacji, gdy bierzemy prysznic, nalewamy wodę do wanny albo myjemy naczynia.

Parametry zasobników c.w.u.

Czas nagrzewania w przypadku tego rodzaju urządzeń wynosi od kilku minut do godziny. Zasobniki umożliwiają podgrzanie wody do temperatury od 40 do 70 stopni Celsjusza. Charakteryzują się pojemnością od kilku do nawet 500 litrów.

Konstrukcja pojemnościowych podgrzewaczy wody użytkowej

Zasobniki c.wu. dzielimy na stojące, wiszące oraz te, które są zintegrowane z kotłem. Mają one kształt walca. Zwykle produkuje się je ze stali albo stali szlachetnej. Producenci na ogół chronią je od wewnątrz za pomocą emalii oraz anody magnezowej przed rdzewieniem, izolują natomiast z zewnątrz przy użyciu styropianu albo pianki poliuretanowej (pozwala to ograniczyć ubytki ciepła).

Zasobnik STIEBEL ELTRON – trwałość i funkcjonalność

Warto zwrócić uwagę na ciśnieniowy zasobnik c.w.u. ze spiralnym, rurkowym wymiennikiem ciepła STIEBEL ELTRON - PSH 120 W-L - 120L, który dostępny jest w ofercie sklepu Grzejemy.pl. Do zalet modelu należy fakt, że posiada on wskaźnik temperatury wody. Wyposażony został ponadto w czujnik temperatury wody z wyjściem, które umożliwia podłączenie urządzenia do regulatora wytwornicy ciepła. Zasobnik możemy zakupić w jednej z dwóch wersji: 80-litrowej albo 120-litrowej. Instalujemy go pionowo. Urządzenie łatwo zamontować – jego uchwyt ścienny ma charakter uniwersalny. Zasobnik cechuje się znakomitą wytrzymałością. Zbiornik omawianego tutaj modelu wykonano ze stali i obustronnie pokryto emalią. Przed korozją zabezpiecza go także anoda magnezowa. Zewnętrzną obudowę wyprodukowano z lakierowanej blachy.

W asortymencie sklepu Grzejemy.pl znajdą Państwo również wiele innych pojemnościowych podgrzewaczy wody użytkowej, charakteryzujących się najwyższą jakością wykonania.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl