Producenci
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Przechłodzenie organizmu, czyli jak nie korzystać z klimatyzacji
Przechłodzenie organizmu, czyli jak nie korzystać z klimatyzacji - grzejemy

Odpowiednio wykorzystywana klimatyzacja przynosi nam same korzyści. Znakomicie sprawdza się zarówno w gospodarstwach domowych, jak i w miejscach pracy czy w miejscach publicznych, takich jak restauracje, kina, urzędy. W trakcie upalnych dni pozwala nam przede wszystkim odpocząć od utrzymującego się na zewnątrz upału. Tym samym zwiększa naszą efektywność i ułatwia codzienne funkcjonowanie. Należy jednak pamiętać o tym, w jaki sposób właściwie używać klimatyzatorów. Przede wszystkim nie powinniśmy przesadnie obniżać temperatury panującej w pomieszczeniu, z tego bowiem powodu możemy być narażeni na poważne konsekwencje.

Skutki przechłodzenia organizmu

Zbyt niska temperatura spowodować może obniżenie odporności organizmu. Jeżeli często się przeziębiamy, zastanówmy się, czy nie jest to winą niewłaściwie zaprogramowanej klimatyzacji. Do niekorzystnych efektów, które wywołuje nieprawidłowo ustawione chłodzenie pomieszczenia, należy występowanie takich infekcji, jak zapalenie zatok, gardła, krtani i migdałków czy popularny katar. Poza tym warto wiedzieć, że duża różnica temperatury pomiędzy tą panującą w środku budynku a tą panującą na zewnątrz może doprowadzić do wywołania szoku termicznego.

Dostosujmy klimatyzację do pory roku

Szczególnie zwracajmy uwagę na to, aby ustawić taką temperaturę powietrza, która będzie skorelowana z aktualną porą roku. Co to oznacza w praktyce? Pamiętajmy zwłaszcza o zasadzie, która głosi, że temperatura wewnątrz budynku nie powinna być mniejsza o więcej niż sześć stopni Celsjusza od tej, która panuje poza nim. Generalnie zaleca się, aby latem klimatyzacja była zaprogramowana tak, by w pomieszczeniu temperatura nie schodziła poniżej 19 i była nie wyższa niż 26 stopni Celsjusza (aczkolwiek w wyjątkowo gorące dni minimum to 24 stopnie). Z kolei zimą przedział ten wynosić musi od 21 do 22 stopni Celsjusza.

Sprawdzone klimatyzatory uznanych marek

Godnymi polecenia klimatyzatorami, które znajdziemy w sklepie grzejemy.pl, są modele LG Smart Inverter seria Prestige. Zalety tego zestawu możemy dostrzec już na pierwszy rzut oka – otóż sprzęt ten wspaniale się prezentuje. Do jego zalet należy ponadto najwyższy poziom wydajności energetycznej, który stanowi gwarancję komfortu cieplnego. Jednocześnie należy dodać, że klimatyzatory LG serii Prestige to urządzenie energooszczędne. Poza tym charakteryzuje się bardzo cichą pracą.

Przykładem innych znakomitych klimatyzatorów są LG Multi Inwerter V seria Standard . Warto podkreślić fakt, iż bardzo łatwo je zainstalować, a czas montażu nie jest długi. Co ważne, wspomniane urządzenia możemy kontrolować przy użyciu smartfona czy tabletu, za pomocą odpowiedniej aplikacji. Jest to możliwe dzięki temu, że zostało ono wyposażone w funkcję WiFi Ready.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl